Hyaluronik Asit Nedir ?

RENOVASYHYALURONİKASİT

Hyaluronik Asit Nedir ?

Hyaluronik asit, vücudun her dokusunda bulunur ve belirli hayati aktiviteleri gerçekleştirmekten sorumludur. Hyaluronik asitin önemli faydalarından bazıları eklem ağrılarının tedavisi, cilt yaşlanmasını azaltması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesidir.

 Hyaluronik asidin cilt üzerindeki yararları nelerdir?

  • Cildin genç görünmesini ve kırışıklıkların oluşmamasını sağlar.
  • Cildi nemlendirmesi ve su tutma özelliğinin olması nedeniyle, cilt nemlendirici kremlerin ana malzemelerinden biridir.
  • Ciltteki akne izlerini iyileştirmek ve önlemek için kullanılır
  • Dokuların onarılmasında, elastikiyetinin korunmasında yararlı etkileri olduğundan, cildin erken yaşlanmasını önler.
  • Kollajen liflerin oluşmasına ve korunmasına yardımcı olur. Vücutta kollajen azaldığında, cildin esnekliği kaybedilir.
  • Ciltteki tahrişlerde ve iltihaplı oluşumlarda yararlıdır.

Hücrelerin yaşlanmasıyla birlikte mitoz hızı azalmakta, buna bağlı olarak hücre yenilenmesi ve onarımı da azalmaktadır. Hyaluronik asit bu süreci tersine döndürecek şekilde destek olur.

Cilt bakımında hyaluronik asit içeren kremlerin faydalı olması için, ciltte dermise kadar etki etmesi gerekir. Yeni teknolojiler sayesinde hyaluronik asit içeren moleküllerin cilt altına penetrasyonu geliştirilmiştir. Bu sayede kremlerinde etkileri üst seviyeye çıkmıştır. Bununla birlikte yılın belli periyodlarında cilt altına enjekte edilerek kullanılan hyaluronik asit, cildin genel görünümünü düzeltir, hücre düzeyinde onarım sağlayarak cildin nem dengesini onarır. Böylelikle cilt daha sağlıklı, canlı ve nemli görünür.

Renovasy Dermokozmetik ürünlerden “Rejuvenating Serum “un içeriğinde yeni yesil teknolojiye sahip hyaluronik asit bulunmaktadır. Bu serumu diğer hyaluronik asit içerikli ürünlerden ayıran en büyük özelliği 3 farklı molekül ağırlığına sahip olmasıdır : Düşük, orta ve yüksek. Kullanılan akıllı lipid teknolojisi sayesinde, hyaluronik asit molekülleri cildin alt katmanlarına ulaşır. Üç farklı molekül ağırlığına sahip içeriği sayesinde, cildin farklı katmanlarında farklı etkilere sahiptir. Ciltte hücresel yenileme sağlar. Cildi yoğun olarak nemlendirir. Sarkmanları giderilir, kırışıklıkların görünümünü azaltır, cilde aydınlık ve parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca cilt altına enjekte ettirdiğiniz dolgu uygulamalarının ömrünü hücresel yenileme sağlayarak uzatır. Cildinize yaptırdığınnız, dudak dolgusu da dahil olmak üzere daha fazla dayanmasını istiyorsanız Renovasy Rejuvenating Serum’un güçlü hyaluronik asit içeriğinden faydalanmalısınız.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s